Wałkowanie Ameryki Marek Wałkuski

ISBN:

Published:

Paperback

312 pages


Description

Wałkowanie Ameryki  by  Marek Wałkuski

Wałkowanie Ameryki by Marek Wałkuski
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | 312 pages | ISBN: | 9.24 Mb

Ameryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego RadiaŚwiatowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach? Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzieMoreAmeryka w oczach (i uszach) korespondenta Polskiego RadiaŚwiatowe supermocarstwo czy kolos na glinianych nogach?

Ostoja wolności i demokracji czy dżungla, w której ludzie sami wymierzają sprawiedliwość? Przystań dla imigrantów czy miejsce, gdzie przybysze z zagranicy są obywatelami drugiej kategorii? Neutralne światopoglądowo państwo czy kraj fanatyków religijnych? Jakie naprawdę są Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Inteligentni, życzliwi, otwarci, bezpośredni i optymistyczni?

A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, nietolerancyjni i aroganccy? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?Oddajemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej Trójki i wieloletniego korespondenta Polskiego Radia w Waszyngtonie.

W charakterystyczny dla siebie, dowcipny i przenikliwy sposób autor opowiada o życiu w Stanach Zjednoczonych i specyfice tego wielkiego kraju, z jego ogromną powierzchnią, liczbą mieszkańców, różnorodnością kulturową, kontrastami społecznymi i wyzwaniami, jakie Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.Zamiast łatwego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski stara się, aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze ciekawie, ale nie ogranicza się do samych ciekawostek.

Przełamuje stereotypy na temat Amerykanów i ich kraju. Patrzy na USA z życzliwością i nie wierzy w ogłaszanyEnter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Wałkowanie Ameryki":


teammadcow.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us